Amikor először adjuk a fejünket Facebook hirdetés létrehozására, gyakran elkövetjük azt a hibát, hogy átsiklunk néhány apró, viszont annál fontosabb részlet felett. Azonban utólag általában kiderül, hogy ha ellenőriztünk volna ezt a pár apróságot kampányindítás előtt, akkor rengeteg időt és pénzt megspórolhattunk volna magunknak.
1. Tudd, hogy mit szeretnél elérni
Mielőtt nekiesünk első kampányunk létrehozásának, álljunk meg egy pillanatra és gondoljuk végig a következőt. Mit is szeretnénk elérni egy Facebook hirdetés segítségével? Nagyon fontos hogy tudjuk, hogy mi a célunk. Tudnunk kell, hogy melyik kampány típus segítségével érhetjük a kívánt célt. Többször találkoztunk olyan Ügyféllel, akinél a meeting-en derült ki, hogy nem igazán tudja, hogy mi lenne üzletének a megfelelő, elérni kívánt eredmény. Ellenőrizzük tehát a Facebook hirdetéskezelő felületén, hogy biztosan azt a kampánytípust választjuk-e ki, ami nekünk fontos eredményt képes elérni.
2. Legyen megfelelő landoló oldalad
Akármilyen jól állítod be a kampányod, és akármennyire jó bannereket készíttetsz a világ legjobb grafikusával, ha nincs megfelelő landoló oldalad, csak a csalódás és egy megnyírbált bankszámla lesz az eredmény, amit elérsz. Mielőtt Facebook kampányt indítanál, vess egy őszinte pillantást a weboldaladra / landoló oldaladra. Megfelel a mai kor követelményeinek? Megnyerő a design-ja? Elég gyors és átlátható az oldal, ami a felhasználókat fogadni fogja? Mobilon is jól mutat? Ha ezek közül a kérdések közül valamelyikre “nem” a válasz, akkor ezzel kezdd a kampánytervezést.
3. Állítsd be a weboldalad Facebook pixel kódját
Miután elkészült az új, 2020-as design-nal rendelkező, szupergyors weboldalad, szánj pár percet arra is, hogy a(z) oldalmegtekintéseidet / vásárlásaidat / regisztrációidat is nyomon lehessen követni a Facebook hirdetéskezelőben. Továbbá arra is jó ez az eszköz, hogy a jövőben újra felhasználható célközönségeket hozz létre általa (remarketing célközönségeket). Ehhez nincs más dolgod, mint az “eseménykezelő” segítségével generálni az oldalad számára egy pixel kódot, majd a kapott script-et beillesztened a weboldalad <head> tag-jei közé.
#promobox-newsletter###
4. Tudd, hogy kinek hirdetsz
Sokszor láttunk olyan célközönség beállítást, hogy 18-65, Magyarország, férfiak és nők. Ez a beállítás azzal kecsegtet, hogy elérhetünk vele (ha a világ összes pénzét elköltjük) több millió embert. Viszont nem ez a helyes út. Tudnunk kell azt, hogy vásárlóink / olvasóink / érdeklődőink milyen korcsoportba tartoznak, földrajzilag melyik területek relevánsak számunkra, illetve, hogy férfiakat, vagy nőket, esetleg mindkét nem képviselőit szeretnénk-e elérni. Érdemes minél specifikusabban beállítani az érdeklődéseket, a viselkedési formákat, az iskolázottságot és a beosztási lehetőségeket. Próbáljunk egyszerre több, egymással kevésbé átfedő célközönséget tesztelni kampányunk során, és amelyik kevésbé hozza az elvárt eredményeket, kapcsoljuk ki. A célcsoportok közötti átfedéseket így tudod ellenőrizni.
5. Légy “kreatív”
Ha a fenti lépésekkel elkészültél, a következő meghatározó fontosságú teendő az, hogy a grafikusoddal, többféle képi, illetve videós kreatívot készíttess. Csak úgy van értelme kampányt futtatni, hogy legalább kétféle banner-típussal rendelkezel. Próbáld ki a carousel vs. banner ; videós banner vs videós carousel ; slideshow vs kollekció formátumokat is. Használj minél több félét, és (ahogy a célközönségek esetében) amelyik nem teljesít jól, azokat nyugodtan szüneteltesd a kampány során.
6. Kommunikálj
Az utolsó lépés pedig az egyik legfontosabb mind közül: tudd, hogy hogyan fogod megszólítani a (már megismert) célközönséged. Személyre szabott üzenettel, és olyan történettel kell megszólítani a követőidet, amelyekkel azonosulni tudnak. Amelyekkel vágyaik és álmaik is közös szálon futnak. Ezzel éred el azt, hogy “keresletet” teremts a termékednek / szolgáltatásodnak. A végén pedig adj hozzá egy jól csengő Call to Action-t a hirdetés főcímeként.
A Facebook hirdetés helyes kommunikációja:
- Kreatív: termék / brand / szolgáltatás látványos bemutatása + CTA
- Szöveg: történet, illetve igény, amivel azonosulni tud a célközönséged
- Főcím: Call to Action (Megvásárolom, stb.)
- Leírás: plusz információ (Részletek a weboldalon, stb.)
#promobox-szolg-ppc#Inkább profikra bíznád Facebook kampányaid kezelését? Nézd át kampánymenedzsment csomagjainkat!##