Manapság már szinte lehetetlen sikeres vállalkozást folytatni saját honlap nélkül. Habár a weblapkészítés az évek során rendkívül hozzáférhetővé vált, köszönhetően sok erre szakosodott szolgáltatásnak, nem árt tisztában lenni néhány alapfogalommal, melyek ismerete még ma is rengeteg fejfájást spórolhat meg Neked.
Nagy örömmel szoktuk fogadni első weboldalunk elkészültét. Ódákat zengünk a fejlesztőcég kompetenciájáról és hatékonyságáról, néha abszolút jogosan, néha pedig kevésbé. Örülünk, hogy most végre több vevőnk/megrendelőnk lesz, mert elkészült álmaink weboldala, és már csak egy lépés a siker. Azonban ahogy múlik az idő, csak nem akarnak dőlni a megrendelések és nem fér a fejünkbe, hogy mi lehet a gond. A problémát úgy hívják, hogy keresőoptimalizálás, másnéven SEO, vagyis annak a hiánya, és hidd el, nagyon nagy szükséged van rá, akár új, akár régi weboldalad van. Ebben a cikkben összeszedtük azokat a szempontokat, amik nélkül nem valószínű, hogy több ügyfelet tudsz majd generálni weboldaladon keresztül.
Manapság bármilyen vállalkozás, projekt számára szinte elengedhetetlen egy modern, stílusosan dizájnolt honlap. A jó hír ráadásul az, hogy mára az árak is jóval lentebb mentek a weboldal építő platformok megjelenése (Squarespace, Wix), és a tartalomkezelő rendszerek térnyerése (WordPress) miatt. Sőt, aki kellően türelmes, akár előzetes tudás nélkül nekivághat, és megpróbálhatja megépíteni saját honlapját. De hogyan is érdemes nekikezdeni? Az alábbi 10 pontban összeszedtünk mindent, ami egy weboldal készítéséhez szükséges.
Örömmel fogadunk minden ötletet és témát, amelyről szívesen olvasnál!
Írj nekünk