Szeretnél képet kapni a weboldalad látogatóinak aktivitásáról? Esetleg csökkent a forgalmad, vagy csak kis mértékű a növekedés, ezért “szupererőt” vetnél be? Jó hírünk van, weboldalad és mérési, illetve követési rendszerek összekötésével górcső alá veheted az oldalad hatékonyságát, és személyre szabott hirdetésekkel felturbózhatod a forgalmad. Ebben a cikkben segítünk, hogyan tudod ezeket az eszközöket könnyűszerrel WordPress oldaladba integrálni fejlesztői tudás nélkül.
A weboldalunkat számos módon összeköthetjük a Google különböző eszközeivel. Azért 2+4 felosztás szerepel a címben, mert valójában közvetlenül 2-t integrálunk a kódba. Sőt ha Tag Managert használunk, akkor a gyakorlatban csupán 1 db plug-innal megalapoztuk az összes többi eszköz összekötésének lehetőségét.
Az alábbiakban bemutatjuk a GA4 (Google Analytics 4) újdonságait és átállásával kapcsolatos fontos információkat. Azok, akik követik az eseményeket, valószínűleg már hallották, hogy az Analytics átállását 2023 júliusára tervezték. Ennek eredményeként mindenkinek be kellett állítani az új Google Analytics 4-et a megfelelő időpontig. Ennek az átállásnak az oka az volt, hogy a mobileszközök elterjedése és az adatbiztonsági szabványok szigorítása miatt az eddigi GA3, azaz az Universal Analytics (UA-val kezdődő azonosító) platform nem tudott megfelelő védelmet és funkcionalitást biztosítani.
Hiába a sok munka a kampányokkal, mégsem jönnek az eredmények? Optimalizálással sokat lehet javítani a teljesítményen, azonban nem árt tudni néhány alapszabályt, mielőtt a kampányokhoz nyúlsz. Cikkünkben bemutatjuk neked az 5 leggyakoribb hibát, amit elkövethetsz kampánykezelés során!
Ahogy korábban már írtunk róla, 2023. július 1-től a Google Analytics 4 (a továbbiakban GA4) felváltja a Universal Analyticset (Google Analytics 3, GA3). Mi úgy gondoljuk, a bevezetést érdemes minél előbb megtenni, hogy a GA4 azonnal el tudja kezdeni gyűjteni az adatokat - így mi már számos beállításon túl is vagyunk. A folyamat közben számos olyan esettel találkoztunk, ahol jellemzően magasabb volt a hibázási lehetőség. Ebben a cikkben ezekből hoztunk pár példát, amelyekre érdemes kiemelten odafigyelni.
Vállalkozásod termékeit vagy egyedi tartalmait többféleképpen tudod népszerűsíteni a webhelyeden keresztül. Sokan esnek abba a hibába, hogy megérzések és intuíciók alapján állítanak be hirdetéseket, vagy alakítják, változtatják a weboldalukat, azonban ennél van egy sokkal egzaktabb és konstruktívabb mód a kampányok felépítésére és hatékony optimalizálására. Először is meg kell fogalmaznunk, hogy pontosan mely mérőszámok a legfontosabbak számunkra , és melyeken szeretnénk javítani. Összeállítottunk egy rövid, de annál hasznosabb útmutatót ahhoz, hogy könnyebben eligazodj a Google Analytics által mért számok és mutatók kusza labirintusában és kiválaszthasd, melyek a vállalkozásod számára leginkább releváns adatok.
A tavalyi évhez hasonlóan, idén is összegyűjtöttük azokat a PPC trendeket és újdonságokat, amelyek jövőre, 2022-ben várhatóak, marketing fronton. Ha érdekelnek a legújabb módszerek, akkor ez a cikk neked szól!
A Google Analytics 4 tavaly októberben jelent meg hivatalosan, és egyből érződött, hogy csőstül felforgatja majd az online marketingesek életét. Biztos rengeteg kérdés megfogalmazódott már a fejedben, például, hogy érdemes-e váltani, vagy épp miben különbözik a már jól bevált Universal Analytics-től? Ne aggódj, a következő sorokban mindenre választ kapsz.
Mind az ügyfeleinktől, mind a szakmában elhangzó kérdés minden egyes új év kezdetén (vagy egy adott év végén), hogy milyen új trendek várhatók. Lássuk, hogy mi mit látunk, mit várunk 2021-re.
A Google Analytics fiók létrehozása sajnos még nem ér véget azon a ponton, hogy az erre a célra készített speciális Google Analytics kódrészletet elhelyezzük oldalunk forráskódjában. Érdemes elvégezni néhány alapbeállítást is, amelyekkel később sok bosszúságtól és elvesztegetett időtől kímélhetjük meg magunkat. Összeszedtük a szerintünk legfontosabb 10 hiba lehetőséget, amelyeket jó már az elején elkerülni, de azok számára is hasznos lehet ez a cikk, akik csak akkor szembesültek a hibás adatokkal, amikor azokat már szeretnék felhasználni elemzési célból.
Örömmel fogadunk minden ötletet és témát, amelyről szívesen olvasnál!
Írj nekünkTelefon: +36 20 414 5065
Email: hello@selector.hu
Iroda: 1072 Budapest,
Klauzál u. 30.
Az „Elfogadom” gombra kattintva beleegyezik abba, hogy a cookie-k az Ön eszközén tárolódnak a webhelyen való navigáció javítása, a webhelyhasználat elemzése és marketing tevékenységeink támogatása érdekében. További információért tekintse meg Adatkezelési tájékoztatónkat.